Firma budowlana a systemy wentylacyjne

Prowadzę firmę budowlaną już od wielu lat i w ten biznes planuję wprowadzić również moich dwóch synów, którzy co wakacje gdy mają przerwę od zajęć szkolnych pomagają mi w pracy i muszę powiedzieć, że radzą sobie całkiem nieźle i widzę w nich spory potencjał na to by zostali co najmniej tak dobrym fachowcem jak ich własny ojciec, czyli ja. Systemy wentylacyjne to coś co od niedawna pojawiło się w mojej ofercie i muszę przyznać, że przy niewielkim nakładzie pracy można na nich zarobić niemałą sumkę pieniędzy. Jednak trzeba wspomnieć o tym, że nie jest to coś co będzie w stanie zrobić każdy, sam uczyłem się tego metodą prób i błędów aż doprowadziłem ich montaż do perfekcji i jeszcze nie trafił mi się klient, który narzekałby na to w jaki sposób wykonałem zlecenie. Przede wszystkim zanim się za to zabrałem przeczytałem wiele poradników i artykułów z branży budowlanej by mieć jak największe pojęcie o tym i by nie popełnić jakiś niepotrzebnych błędów.

Systemy wentylacyjne w ofercie firmy budowlanej

W przeciwieństwie do wielu innych fachowców trudniących się wykończeniami domów i mieszkań ja wynagrodzenie od klienta pobieram dopiero po wykonaniu w 100% powierzonego mi zadania dlatego niezmiernie ważne dla mnie jest to by zanim zabiorę się za realizację zlecenia wiedzieć o nim wszystko i swoją pracę wykonać tak by wszystko działało jak w szwajcarskim zegarku. W mojej branży jest wiele firm, które psują reputację innym uczciwym i znającym się na swoim fachu ludziom ponieważ biorą zaliczki a później wykonują pracę, która zostawia wiele do życzenia i klient musi zatrudniać kolejną osobę, która podejmie się naprawy tego co jego poprzednik wykonał nie tak jak powinien. Systemy wentylacyjne nie są kaszą z mleczkiem i trzeba wiedzieć co nieco o nich by decydować się na ich instalację. Osobiście mam już za sobą niejeden taki montaż i z czystym sumieniem mogę powiedzieć, że idzie mi to całkiem nieźle, czynności z tym związane wykonuję szybko i sprawnie a pieniążki z tego są bardzo fajne co jeszcze mocniej motywuje do tego by wszystko było zrobione na tak zwane tip top.

Systemy wentylacyjne

Pod moim czujnym okiem nawet moi synowie nauczyli się jak montować mechanizmy tego rodzaju i choć nie mają jeszcze wyuczonego zawodu to zawstydziliby swoją pracą niejednego specjalistę, który działa obecnie na budowlanym rynku. Synowie są wypisz wymaluj jak ja i bardzo przykładają się do wykonywanej przez siebie pracy, dodatkowo czują presję albowiem nie chcą czegoś zepsuć bym później ja przez to nie miał kłopotów z klientami. Czuję, że rodzinny interes niedługo będzie bardzo dobrze się kręcił bo nie może być inaczej mając na pokładzie tak uzdolnionych chłopaków. Systemy wentylacyjne są wykonywane przeze mnie od niedawna bo raptem jakieś niecałe dwa lata, ale już wiem, że na stałe zagoszczą na liście w cenniku wykonywanych usług przez moją firmę. Grzechem by było z tego rezygnować zwłaszcza, że gdy potrafi się to robić w krótkim czasie można zarobić ładne pieniądze. Jeżeli szukasz odpowiedniego fachowca to zwróć się do mnie a z pewnością tego nie pożałujesz.

Leave a Reply